National Lottery

Summer elGordo
July Extr
National Lottery
Thursday Draw

Euromillions

Sunday 5/54+1

Spanish 6/49

Daily 6/49

Önemli Uyari
elGordo.com , muhtelif milletlere mensup bir takim suç çete gruplarinin çesitli memleketlerde, özellikle güney-bati Asya ve Pasifik ülkeleriyle Amerika kitasindaki ülkelerde sahtecilik yapmak suretiyle Ispanya Piyangosunun itibarini ve ticari isimlerini kullanmakta olduklarini kamuoyuna duyurmak ister. Tüm dünyada kolaylikla hareket edebilmektedirler ve cep telefonlari, posta kutulari, geçici veya sahte adresler (resmi Ispanyol teskilatlarinin gerçek adresleri dahil), kullanabildikleri gibi, itibarli kurumlari çagristiracak isimler de ("el Gordo", "la Primitiva", "Avrupa Piyango Komisyonu", vs.) kullanmaktadirlar. Ayni zamanda çesitli bankalarin antetli kagitlariyla imzalari üzerinde tahrifat da yapmaktadirlar.

Sahteciligi gerçeklestirmek için genel olarak izlenen yol, potansiyel kurbana önemli bir ödül kazanmis oldugunu bildirmek (herhangi bir çekilise katilmis olmasalar bile) ve bu ödülle ilgili olarak ödenmesi gereken vergiler, banka masraflari, teslimat bedelleri ya da sigorta islem ücretleri, vs. ödenmeden bu ödülü alamayacaklarini söylemektir. Dolandirici, genellikle potansiyel kurbanlarini bu ödemelerin yapilmasi için zamanin çok kisa oldugu ve ödüllerini almak için sürelerinin dolmakta oldugu konusunda uyarmaktadir.

Ispanyol Polisi, Ispanya’da faaliyet gösteren gruplarin bazi elemanlarini simdiden tutuklamis ve yasal islemleri baslatmistir.

Dolayisiyla, Ispanyol Piyangosuyla baglantili oldugu söylenen "ödüller" size sunuldugunda hiç bir sekilde hiç bir ÖDEME YAPMAYINIZ. Ayrica, bu gibi suç fiillerini yerel makamlara bildirdiginiz taktirde size minnettar kalacagimizi bilmenizi de isteriz.
Enter your email and password:
Forgot your password?
Create an account